Studia w sieci cieszą się coraz większą popularnością w Polsce

eszcze wcale nie tak dawno temu pojęcie e-learningu wydawało się pewnego rodzaju abstrakcją, zresztą dokładnie tak samo jak praca zdalna, gdzie wręcz niewyobrażalne wydawało się aby można było pracować bez wychodzenia z własnego domu. A jednak, internetowe nauczanie to już nie tylko proste kursy, ale coraz częściej całe przedmioty na studiach. O rozwoju tej formy edukacji na świecie najlepiej świadczą liczby. W 2011 roku rynek ten szacowany był na około 35 miliardów dolarów wartości. Zaledwie 4 lata później, a więc w roku 2015, było to już ponad 107 miliardów dolarów i z całą pewnością w tym roku wartość ta wzrosła jeszcze bardziej. Co ciekawe, Polska jest tutaj w światowej czołówce. Okazuje się bowiem, że zajmuje 5 miejsce w kwestii dostępności oferty związane z edukacją internetową.

Ogromna wygoda korzystania

Coraz więcej uczelni w Polsce oferuje tę formę edukacji, choć póki co najczęściej stanowi ona nie więcej jak 60% całego programu studiów. Jest to i tak jednak atrakcyjne rozwiązanie dla wielu osób. Jeśli na przykład chcemy studiować w innym mieście to nie ograniczają nas tak koszty. Możemy korzystać z internetowej platformy we własnym domu, a tylko od czasu do czasu jechać na uczelnię na zaplanowane zjazdy czy na egzaminy. Nie opłacamy wynajmu mieszkania, a i same dojazdy nie będą nas kosztowały tak wiele. Z tej formy kształcenia chętnie korzystają także osoby aktywne zawodowo. Nie musimy martwić się tutaj obowiązkami zawodowymi, gdyż sami ustalamy godziny w jakich się uczymy.

Potrzebna jest silna motywacja

Z drugiej jednak strony studiowanie online to także pewne obowiązki, z którymi nie każdy sobie radzi. Skoro nie ma obowiązku chodzenia do szkoły to wiele osób ma problemy z motywacją odkładając naukę w nieskończoność do przodu. Potrzebna jest dyscyplina i odpowiednie planowanie swojego dnia, co na pewno wymaga przyzwyczajenia, ale i samozaparcia. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że w przyszłości tego typu forma edukacji będzie cieszyła się coraz większym powodzeniem, a i oferty uczelni w tej kwestii prawdopodobnie będą się poszerzały.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>