Ciekawy pomysł jednodniowej szkoły podstawowej w Łodzi

Zgodnie z nowymi przepisami rodzice nie muszą już chodzić ze swoimi dziećmi do psychologów, jeśli nie chcą posyłać ich do szkoły w wieku 6 lat. Teraz to właśnie w rękach rodzica jest decyzja o tym czy dziecko pójdzie wcześniej do szkoły czy może jednak normalnym trybem, a wiec od 7 roku życia. Wiele osób waha się jednak przy wyborze nie wiedząc do końca jakie rozwiązanie będzie najlepsze. W związku z tym szkoła podstawowa numer 35 w Łodzi postanowiła urządzić bardzo ciekawy eksperyment, a była nim jednodniowa szkoła podstawowa. Na czym to polegało?

Sprawdzenie jak dziecko poradzi sobie w szkole

Przed rekrutacją dyrektor łódzkiej szkoły podstawowej urządził drzwi otwarte i widząc ogromne zainteresowanie postanowił poczynić jeszcze jeden krok do przodu. Wpadł bowiem na pomysł, aby zorganizować szkołę jednodniową. Miała to być opcja dla wszystkich tych rodziców małych dzieci, którzy nie mogą się zdecydować czy posyłać dziecko do szkoły wcześniej czy nie przez obawy o to jak maluch sobie poradzić. Zainteresowanie jednodniowymi zajęciami było wręcz ogromne. Ten jeden dzień był tak naprawdę dokładnie wyrwanym dniem z życia normalnej szkoły. Nauczyciele prowadzili normalnie zajęcia zgodnie z podstawą programową, w szkole dzieci mogły zjeść obiad na stołówce, korzystać z przerw, a do tego nawet poczekać w świetlicy na przyjazd rodzica i odbiór. Pomysł sprawdził się wręcz wyśmienicie.

Dzieci wcale nie boją się szkoły

Taką możliwości naprawdę bardzo pozytywnie oceniło mnóstwo rodziców dzieci, które być może poszłyby do tej właśnie szkoły podstawowej. Jedna z dziewczynek nie mogła doczekać się na wizytę w szkole, opowiada jej mama. Dziecko już na tydzień przed jednodniową szkołą chwaliło się wszystkim w przedszkolu, a w dniu wizyty w szkole aż trudno było je utrzymać za rękę w drodze do placówki. Dzieci po całym dniu szkoły wychodziły bardzo zadowolone i nie widać było żadnej rozpaczy czy strachu. Z całą pewnością więcej szkół podstawowych w Polsce powinno dawać rodzicom małych dzieci takie możliwości.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>